KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17388080

nr 1738 8080

Allan Egnell

(1884-1960), Sverige

Oljemålning, Karoliner på slagfältet. Signerad. Olja på duk, 54x44 cm, yttermått inklusive ram: 67x58 cm

Allan Egnell, svensk målare, grafiker och illustratör född 1884, död 1960.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

900 kr

måndag 10 november 2025
kl 18:37:13

Allan Egnell

Läs mer om Allan Egnell